Masz pytanie?

nte@nte.com.pl

48 360 25 63

Nie będę pisał beletrystyki, nie jest to moją intencją. Opiszę chorobę i sposób albo zgłaszany od kogoś albo wypracowany przeze mnie. Moje opracowania jak wspomagać się przy różnych chorobach opierały się zawsze na wiedzy z książek, wiedze internetową i życzliwych mi lekarzy i rehabilitantów. Przed jakimkolwiek leczeniem należy wykonać badania i skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Przeziębienia

przeziębienia i stany zapalne likwiduję stosując chińskie bańki gumowe. Stawiam je nieraz nawet na czas 2 godz.

Bóle wynikające ze zmian w kręgosłupie

Łatwo zauważyć, z którą częścią kręgosłupa mamy problemy, gdy lekko pomasujemy plecy. W miejscach gdzie się coś dzieje wyraźnie będzie widać lekko czerwone plamy. Pamiętać należy, ze nie wolno masować kręgosłupa ponieważ jest on na tyle elastyczny, że może dopasować się do ucisku i przyblokować dany nerw. Gdy jednak zaczerwienienia pokażą nam, ze jest coś nie tak ja wykonuje następujące czynności:

1. Wykonuję kąpiel w wannie z hydromasażem (może być mata do hydromasażu) prze 15 minut z dodatkiem: 1 łyżka stołowa chrzanu, 30 dkg soli kuchennej, 100 ml octu najlepiej jabłkowego, dziesięć ziarenek gorczycy (niektórzy są na nią uczuleni)

2. Po kąpieli w tej samej wodzie masuję całe ciało szczotką taką, żeby pod lekkim ruchem okrężnym miejsce masażu było lekko zaczerwienione.

3. Po kąpieli leżę ok. 20 min.

4. Czynności takie wykonuję dwa razy w tygodniu

5. Smaruję okolice kręgosłupa maścią żywokostową

Oprócz kąpieli stosuję gimnastykę, w szczególności wykonuję „brzuszki” dla wzmocnienia mięśni brzucha.

Alergie

najważniejsze to uprawiam dużo ruchu, stosuję ograniczenia w diecie, praktycznie nie jadam słodyczy, ograniczyłem ilość chleba, staram się nie jadać przemysłowo wykonanych produktów, jem tylko dwa ale obfite posiłki dziennie oraz raz w tygodniu oczyszczam się poprzez saunę.

Bóle

Ogólnie bóle wynikają z faktu, ze organizm dostał informacje od swoich receptorów, że coś w danej okolicy złego się dzieje. Jest to dla ciebie dobra informacja, ponieważ oznacza to, że organizm jeszcze nie został całkiem ogłupiony i potrafi walczyć. Często jest tak, że boli w jednym miejscu a leczyć trzema inną część ciała. Wynika to z układu nerwowego, którego połączenia są w różnych punktach organizmu. Wyraźnie to widać na punktach akupunkturowych. Jednym z najskuteczniejszych według mnie rozwiązań jest głaskanie okolic miejsca bólu.

Kamienie nerkowe

Stosuję kilka rozwiązań, które sprawdziły się u mnie. Piję codziennie płynów tyle, aby mocz podczas sikania był zabarwiony na jasno słomkowy. Ponad to raz w tygodniu nic nie jem a przez cały dzień piję sok zrobiony z: 2 kg buraków, 1 kg marchewki, 2,5 kg selera, 0,5 pietruszki. Sok ten rozcieńczam wodą źródlaną. Oprócz tego wykonuje masaż brzucha ruchem okrężnym dookoła brzucha, aż do pachwinę, tak aby w pachwinach ruch był zawsze w dół. Ograniczyłem ilość zjadanych słodyczy i czekolady.

Podwyższony poziom cukru

nie mam zbyt wysokiego poziomu cukru dlatego stosuję dużo ruchu i dietę : wszędzie gdzie mogę ograniczam spożywanie cukru przetworzonego, ograniczyłem ilość spożywanego chleba i jego przetworów, jeżeli jem to w postaci tostów, graniczyłem ilość spożywanych ziemniaków. Ponadto stosuję systematyczne kąpiele z hydromasażem i saunę.